14.06.2008 22:18 - Испания удари Швеция в края

var images = new Array(); var imgtext = new Array();currentImage++; Image262361= new Image(394,211); Image262361.src = "http://media.abv.bg/img.phtml?id=262361"; images[currentImage] = Image262361.src; imgtext[currentImage] = "EPA/KERIM OKTEN/БГНЕС"; var currentImage = 1;

image
EPA/KERIM OKTEN/БГНЕС image 1 image ОЩЕ ПО ТЕМАТА imageПоложението на Пуйол ясно утре imageВиж още снимки 14.06.2008
Емилиян Онуфриев

Испания победи Швеция с 2:1 в мача си от група D на Евро 2008. Победният гол за иберийците падна във втората минута на даденото от рефера продължение.

Двата тима започнаха динамично мача, но в първите 15 минути, положения пред двамата вратари нямаше.

Беше изминал четвърт час от началото на двубоя, когато испанците разиграха перфектно заучено положение от корнер и след центриране на Силва, Фернандо Торес протегна крака си, за да засече кълбото в мрежата на Исаксон за 1:0.

В следващата атака шведският нападател Елмандер имаше шанс да изравни, но силният му диагонален удар премина встрани от вратата.

Хенрик Ларсон в 22-ата минута бе изведен на добра позиция от Ибрахимович, но ветеранът се опита да прехвърли Касияс, а с него и вратата.

В 34-ата минута Златан Ибрахимович отново демонстрира високата си класа, изравнявайки резултата. Той пое топката на ъгъла на малкия пеналт, освободи се от Серхио Рамос и от място отправи нисък удар, който се оказа труден за Касияс.

В последната минута на първата част, испанците имаха претенции за дузпа, след като Силва падна в налазателното поле след борба за висока топка, но реферът Петер Винк не уважи исканията им. Почивката дойде при 1:1.

Съперниците започнаха второто полувреме по подобие на първото - бърза и оспорвана игра, но без положения пред двете врати. Напрежението обаче бе с една идея по-голямо и това си пролича с двата жълти картона, поделени между играчи на двата тима.

В 62-ата минута разбъркване пред вратата на Исаксон за малко не доведе до нов испански гол, но стражът на Швеция се намеси самоотвержено дори с цената на контузия в главата. Отново Исаксон бе последна преграда за топката пет минути по-късно, изваждайки в корнер удар на Маркос Сена.

Испания продължи да бъде по-активния тим, но до края така и не можа да затрудни особено защитата и вратаря на Швеция. В 89-ата минута все пак Торес можеше да реши всичко, но фронталния му удар бе уловен от Исаксон.

Нещата отиваха към закономерен "хикс", когато във втората минута на даденото от рефера Винк продължени Давид Вия се измъкна от защитата и отбеляза четвъртия си тол в турнира, правейки резултата 2:1 за Испания.

Победата остави Испания на върха в група D с шест точки. Три има Швеция, а Русия и Гърция, които са без точки, играят по-късно днес.