17.06.2008 00:46 - Австрия игра, Германия се класира
Автор: dzl Категория: Новини
Прочетен: 424 Коментари: 0 Гласове:
1

var images = new Array(); var imgtext = new Array();currentImage++; Image262846= new Image(394,211); Image262846.src = "http://media.abv.bg/img.phtml?id=262846"; images[currentImage] = Image262846.src; imgtext[currentImage] = "EPA/VASSIL DONEV/БТА "; var currentImage = 1; image
EPA/VASSIL DONEV/БТА image 1 image ОЩЕ ПО ТЕМАТА imageАвстрия - Германия 0:1 (видео) imageВиж още снимки 16.06.2008
Емилиян Онуфриев

Отборът на Германия се наложи с 1:0 над тима на Австрия в мач от предварителната група В на Евро 2008 и се класира за четвъртфиналите в турнира.

Разликата в класите си пролича в началото на двубоя, когато Бундестима овладя трайно средата на терена и използваше всяка възможност да атакува. Шанс за гол се отвори още в четвъртата минута, когато Клозе подаде на Гомес, но последният не успя на празна врата да открие резултата.

За всеобщо учудване немците видимо отстъпиха инициативата и между 15-ата и 20-ата минута те трябваше да изживеят няколко тежки момента. Първо Харник падна в наказателното поле, съборен от Метцелдер, но реферът не отсъди дузпа. След това отново Харник се озова на стрелкова позиция, но в последния момент Леман се намеси и улови. В 21-ата минута пък Ауфхаузер стреля коварно, но отново немският страж се представи на висота.

Германия като че ли се стресна и в 23-ата минута отговори с мощен шут на Подолски, избит в корнер от Махо.

До края на полувремето двата тима си поделиха инициативата като най-интересното се случи в 41-ата минута когато съдията Мехуто Гонзалес изгони двамата треньори от скамейките.

Германия поведе в резултата с гол от пряк свободен удар на капитана Михаел Балак в 49-ата минута. Основна вина за попадението обаче имаше австрийският вратар Юрген Махо, който доста неразумно излезе напред и оголи ъгъла си.

Следващите минути преминаха под диктовката на австрийците, които въпреки че владееха по-дълго топката, така и не успяваха да отправят удар в очертанията на вратата на Леман. Силни минути имаха бранителите на Германия, коите буквално отчаяха нападателите на съперника с решителните си намеси.

Бундестимът от своя страна разчиташе на епизодични, но крайно опасни набези като този в 66-ата минута, когато Клозе бе блокиран, секунда преди да нанесе може би съкрушителния немски удар. Осем минути по-късно, отново Клозе имаше шанса да сложи точка в спора, но не улучи вратата.

В 80-ата минута Германия можеше да вкара куриозен гол директно от корнер, но изненаданият Махо успя да боксира топката, а след това уверено улови добавката.

Филип Лам се превърна в герой за Германия в 82-ата минута, когато самоотвержено изби топката от краката на влетелия в пеналта Андреас Иваншчиц, който се канеше да нанесе голо удар. Веднага след това и Ервин Хофер опита късмета си, но не уцели вратата зад Леман.

В 89-ата минута Махо спаси Австрия от втори гол, спасявайки фронтален удар на Клозе. В последните мигове играчите на Германия пропилаха още няколко добри положения.

Успехът нареди Германия на втора позиция в групата с шест точки. Първи е тимът на Хърватия, който победи Полша с 1:0 и завърши с пълен актив от девет точки.

Мач от група В на Европейското първенство по футбол:

Австрия - Германия - 0:1 (0:0)

голмайстор: 0:1 Михаел Балак 49
стадион: Ернст Хапел, Виена
зрители: 51 428

главен съдия: Мануел Мехуто Гонсалес (Испания), с помощници Хуан Карлос Хусте Хименес и Хесус Калво Гуадамуро