20.06.2008 09:32 - Русия доказа класата си срещу Швеция
Прочетен: 425 Коментари: 0 Гласове:
1

var images = new Array(); var imgtext = new Array();currentImage++; Image263307= new Image(394,211); Image263307.src = "http://media.abv.bg/img.phtml?id=263307"; images[currentImage] = Image263307.src; imgtext[currentImage] = "EPA/HANS KLAUS/БГНЕС "; var currentImage = 1;
image
EPA/HANS KLAUS/БГНЕС image 1 image ОЩЕ ПО ТЕМАТА imageЛагербак: Русия ни победи заслужено imageХидинк: Чакаме Холандия imageСнимки от мача 18.06.2008
Спорт НетИнфо

В последна среща от група D на Европейското първенство в директен спор за второто място се изправиха отборите на Русия и Швеция. Възпитаниците на Гуус Хидинк спечелиха двубоя с 2:0 и се класираха за четвъртфиналите. Головете за победата вкараха Павлюченко и Аршавин.

В началните минути Русия се опита да упражни натиск към вратата на Исаксон, но това не влияеше на резултата. В 10-ата минута Златан Ибрахимович пробва слаб удар с глава, но Акинфеев улови сигурно кълбото. След три минути Русия направи образцова атака. Анюков центрира отдясно към Аршавин, той стреля с глава, но не сполучи. Билялетдинов стреля доста нескопосано в 19-ата минута на двубоя.

Стигна се до 24-ата минута, когато пас на Анюков намери Павлюченко, който вкара първия гол в срещата с красив удар. След две минути Билялетдинов стреля, но кълбото излезе в аут. В 27-ата минута Хенрик Ларсон напомни за себе си като след удар с глава нацели напречната греда на Акинфеев. Последва нова греда този път в полза на Русия. Павлюченко я удари в 36-ата минута.

Към края на първото полувреме Швеция направи две опасни атаки. В 42-ата минута Елмандер потърси Ларсон, но кълбото не стигна до нападателя. В следващата минута отново Ларсон стреля опасно отляво, но Акинфеев показа класа и изби.

През втората част Русия продължи да търси втори гол, за да си гарантира второто място в групата.  В 50-ата минута Жирков напредна по лявото крило и подаде на точката на дузпата на Андрей Аршавин, който с мощен шут вкара за 2:0. В 61-ата минута Елмандер нахлу мощно по дясното крило, но бранител изби в корнер. В следващите минути двата тима търсеха попадение, но такова не падаше.

В 73-ата минута Ибрахимович стреля с глава, но слабо и Акинфеев улови кълбото. След три минути от пряк свободен удар Ибрахимович пробва точността на своя удар, но той бе доста разочароващ. В 80-ата минута Зирянов уцели гредата за втори път.

До края на срещата Русия имаше шанс да утрои резултата, но това така и не стана. Въпреки това Русия спечели с 2:0 и продължи на четвъртфинал, където чака Холандия.

Русия - Швеция - 2:0 (1:0)