17.06.2008 00:47 - Хърватия записа трети успех
Автор: dzl Категория: Новини
Прочетен: 392 Коментари: 0 Гласове:
1

var images = new Array(); var imgtext = new Array();currentImage++; Image262869= new Image(394,211); Image262869.src = "http://media.abv.bg/img.phtml?id=262869"; images[currentImage] = Image262869.src; imgtext[currentImage] = "снимка: EPA/HELMUT FOHRINGER/БГНЕС "; var currentImage = 1; image
снимка: EPA/HELMUT FOHRINGER/БГНЕС image 1 image ОЩЕ ПО ТЕМАТА imageСнимки от мача 16.06.2008
Спорт НетИнфо

Хърватия победи Полша с минималното 1:0 в последна среща от група В на Евро 2008. Така "шахматистите" продължават на четвъртфиналите с пълен актив от девет точки..

Двубоят започна спокойно, без изявен фаворит. Славен Билич излезе на "Вьортерзее Хипо Арина" с девет нови човека, като даде почивка на всички играчи с жълти картони и на всички с травми. Първата опасност пред една от двете врати дойде в десетата минута, когато след изпълнение на корнер Дариуш Дудка засече топката с глава и я насочи към съперниковата врата, но нямаше късмет и я прати над напречната греда.

Четири минути по-късно хърватите отвърнаха на удара, като след груба грешка в полската отбрана Даниел Пранич остана сам срещу Артур Боруц и веднага стреля, но не можа да намери очертанията на вратата. В 20-ата минута Ракитич центрира от фаул, а Веич засече с глава и само отличната намеса на полския страж предотврати откриването на резултата.

Постепенно Хърватия се настани пред противниковото наказателно поле и не спираше да тормози защитниците на Полша. В 37-ата минута Боруц спаси и опасен удар на Ракитич и бе главният виновник за запазването на нулевото равенство. Последваха няколко силни минути за поляците, които организираха атака след атака към вратаря на Хърватия в този мач Ведран Руние, но без успех. В даденото от съдията продължение Ярко Леко стреля опасно от около 20 метра и само късметът опази полската врата от попадение още през първото полувреме.

Само седем минути след подновяването на играта обаче гол във вртата на Полша най-накрая падна. След перфектна атака на "шахматистите" Даниел Пранич асистира на Иван Класнич, който се разписа за 0:1. В 63-ата минута възпитаниците на Лео Беенхакер имаха уникална възможност да изравнят след отлично реализирана атака, но Герео пропиля възможността, пращайки коженото кълбо на сантиметри встрани от целта.

В 73-ата минута Вавжиняк също опита късмета си с изстрел от сериозна дистанция, но и той не успя да преодолее стража на "шахматистите". Девет минути преди края на срещата Еузебиуш Смоларек отправи страховит шут към вратата на Руние и отново късметът бе на страната на хърватите. Еби Смоларек обаче не се отказваше и в 85-ата минута опита нов далечен изстрел, който пак нямаше нужната точност. Само след две минути Смоларек отново бе главно действащо лице, като излезе очи в очи с Руние, но хърватския вратар се оказа непреодолим.

Хърватия победи Полша с минималното 1:0 в последна среща от група В на Евро 2008. Така "шахматистите" продължават на четвъртфиналите с пълен актив от девет точки.

Полша - Хърватия - 0:1
голмайстори: 0:1 Иван Класнич 52
стадион: "Вьортерзее Хипо Арина"
зрители: 30 461
съдии: Кирос Васарас, Димитрис Бозацидис и Димитрис Сарайдарис (Гърция)
жълти картони: Рафал Муравски 38, Toмаш Захорски 84 (Полша); Хървойе Веич 45, Огнен Вукоевич 86 (Хърватия)

Състави

Полша: Артур Боруц, Марчин Василевски, Михал Зевляков, Дариуш Дудка, Якуб Вавжиняк, Рафал Муравски, Мариуш Левандовски (Aдам Кокошка 46), Ячек Кжиновек, Войцех Лободзински (Eузебиуш Смоларек 55), Рожер Герейро, Марек Сагановски (Toмаш Захорски 69)

Хърватия: Ведран Руне, Дарио Шимич, Хървойе Веич, Дарио Кнежевич (Ведран Чорлука 26), Даниел Пранич, Йерко Леко, Огнен Вукоевич, Никола Покривац, Иван Ракитич, Иван Класнич (Никола Калинич 74), Младен Петрич (Нико Кранчар 75)